Достапни линкови

Нави Пилај бара независна истрага за насилствата во Киев


Високиот комесар на Обединетите Нации за човекови права, Нави Пилај побара спроведување истрага за крвавите насилства меѓу полицијата и анти-владините демонстранти. Во денешното соопштение, Пилај ги повикува двете страни на итно мирољубиво решение, истовремено бара итна и независна истрага за утврдување на фактите и одговорноста.
XS
SM
MD
LG