Достапни линкови

Нема детали од сребата Путин - Јанукович


Украинскит претседaтел Виктор Јанукович денеска e во Киев по разговорите што вчера ги имаше со рускиот претседател Владимир Путин на маргините на Зимските Олимписки игри.
Засега нема детали од разговорите.
Се очекуваше Јанукович да разговара со Путин за судбината на 15 те милијарди долари од Русија чија испорака е замрзната поради одлуката на Јанукович за нова влада.
Украина влезе во најголема криза досега од нејзината независност откако во ноември Јанукович не го потпиша договорот з а асоцијација и стабилизација со ЕУ.
XS
SM
MD
LG