Достапни линкови

Убени 7 милитанти во Дагестан


Илустрација.
Властите во Русија соопштија дека се убиени седум осомничени исламистички милитанти во специјална операција во главниот град на Дагестан. Официјални лица изјавија дека меѓу загинатите е и Махмуд Алијев, кој неодамна беше именуван за шеф на милитантна група Махачкала и 26-годишната Заира Алијева, вдовицата на претходно убиен милитант, која можеби се подготвувала да изврши самоубиствен напад. Во куќата во која биле милитантите било пронајдено и оружје.
XS
SM
MD
LG