Достапни линкови

Кинеска фирма ќе гради реплика на „Титаник“


Кинеска компанија има намера да изгради целосна реплика на „Титаник“ како главна атракција на забавен парк во провинцијата Сичуан. Луксузниот патнички брод потона пред еден век откако удри во ајсберг на Атлантикот при што загинаа илјада и петстотини луѓе. Проектот се очекува да чини околу 165 милиони долари. Претходно и австралискиот тајкун Клајв Палмер обелодени дека планира изградба на реплика на „Титаник“.
XS
SM
MD
LG