Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачностВремето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. По одделни котлините ќе биде магливо особено претпладне, а во текот на денот видливоста постепено ќе се зголемува.
Температурата ќе се движи од шест до 11 степени.
Во Скопје слично време, со температура до седум степени.
XS
SM
MD
LG