Достапни линкови

САД-Кери во посета на Блискиот Исток


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери повторно ќе го посети Блискиот Исток со цел да изврши притисок за постигнување на мировен договор меѓу Израел и Палестина. Стејт Департментот соопшти дека Кери планира да отпатува на 1 јанури. Се очекува тој да се сретне си израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и палестинскиот претседател Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG