Достапни линкови

Една година од "24-ти декември"


Една година од "24-ти декември"
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00
Директен линк

Точно една година по настаните од 24-ти декември, претседателот на СДСМ Зоран Заев изјави дека пред една година власта го суспендира Уставот, законите, институциите. Од храм на демократијата, парламентот го претвори во срам на македонската држава, рече Заев.

Категории

XS
SM
MD
LG