Достапни линкови

Марш против загаден воздух


Марш против загаден воздух
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Неколку невладини денеска во знак на протест маршираа од плоштадот Македонија до владата против загадениот воздух. Тие повикаа на низа мерки со кои може во земјата во иднина полесно да се дише.

Категории

XS
SM
MD
LG