Достапни линкови

САД со помош на Косово од 37 милиони долари


Претседателката на Косово Атифете Јахјага
Претседателката на Косово Атифете Јахјага и американската амбасдорка во Приштина Трејси Ен Џејкобсон потпишаа денеска спогодба за остварување развојни цели во вредност од 37 милиони долари. Средствата преку УСАИД ќе се користат за помош во остварувањето на владеењето на законите и на други владини активности, пред се инвестирање во нови работни места.
XS
SM
MD
LG