Достапни линкови

Грција ќе излезе од рецесија во 2014 година


Грција во следната година ќе излезе од рецесија по шест години негативен економски раст, соопшти денеска Централната банка на Грција.
Според проценките на Владата во Атина, грчката економија следната година ќе „порасне“ за 0,5 отсто благодарение на поздравата меѓународна ситуација, слабата стапка на пад на потрошувачката како покренуавње на приватизацијата што се бараше од меѓународните кредитори.
XS
SM
MD
LG