Достапни линкови

Путин вети 15 милијарди долари заем за Украина


Русија и Украина потпишаа договор за „остранување на трговските бариери“ и за индустриска соработка.Русија и вети на Украина 15 милијарди долари заем.

Рускиот Претседател Владиумир Путин изјави дека Газпром ќе и продава гас на Украина за 268,5 долари, а не како досега за 400 долари за илјади кубни метри.
Во посета на Москва денеска е украинскиот претседател Виктор Јанукович.

Во Киев и натаму демонстрации поради одбивањето на властите да потпишат договор за асоцијација со Европската Унија.
XS
SM
MD
LG