Достапни линкови

ООН: расте бројот на убиства во Ирак


Обединетите нации соопштија дека бројот на планирани убиства во Ирак драматично пораснал минатиот месец. Најновите податоци од мисијата на ООН говорат за подем на насочените убоства и покрај тоа што тие во ноември се намалиле во однос на претходниот месец. Бројот на цивилни жртви во Ирак во текот на минатат година изнесува над 8000.
XS
SM
MD
LG