Достапни линкови

Каиро:демонстрации против новиот закон за забрана на протести


Во Каиро денеска продолжија протестите поради донесувањето на законот со кој се ограничува правото на демонстрации, а полицијата повтoрно употреби солзавец за да ги растера демонстрантите. Сообраќајот во Каиро беше во прекин а продавниците беа затворени. Демонстрациите се одржуваат во знак на протест поради тоа што во вторникот се уапсени 24 лица кои учествувале во демонстрациите за кои не била издадена полициска дозвола.
XS
SM
MD
LG