Достапни линкови

Времето денеска- сончево, попладне дожд и снег


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.
Утринската температура ќе се движи од минус осум до минус еден, а дневната од два до девет степени.
Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до плус степени.
XS
SM
MD
LG