Достапни линкови

Иран ќе учествува на сириските преговори ако биде поканет


Шефот на иранската дипломатија Мохамад Џавад Зариф изјави дека Иран е подготвен за учество на мировните преговори за Сирија ако биде поканета.
Техеран нема предуслови за учество, ДОДАДЕ Зариф.

Русија притиска за учество на Иран на што се противат западните земји и сириската опозиција. Мировната конференцијата Женева 2 е предвидена за 22 јануари.

Над 100 илади луѓе загинаа, а милиони се раселени поради граѓанската војна во Сирија.
XS
SM
MD
LG