Достапни линкови

Митинг за европска интеграција на Молдавија


Митингот за европска интеграција на Молдавија
Илјадници жители на Молдавија присуствуваа на митингот организиран од владејачката коалиција во Кишињев за понатамошна европска интеграција на земјата. Митингот заврши со симболично усвојување на проверопската агенда во која се опшиува дека ЕУ е единствената опција со која ќе се загарантираат правaта, слободата и просперитетот на сите грaѓани на Молдавија.
XS
SM
MD
LG