Достапни линкови

Најдени шестмина убиени во Јужна Каролина


илустрација
Пет луѓе, вклучувајќи и две деца, биле пронајдени убиени во дом во американската држава Јужна Каролина. Локалните власти соопштија дека најверојатно станува збор за семејна трагедија, но засега не се знае дали межу убиените е и самиот убиец.
XS
SM
MD
LG