Достапни линкови

Времето сончево и релативно топло


Времето денеска ќе биде сончево, релативно топло и претежно тивко. Во утринските и во претпладневните часови со појава на магла по одделни котлини, особено во јужните делови на земјава. Утринската температура се движи од два до осум, а дневната од 21 до 28 степени.
Во Скопје температура до 26 степени.
XS
SM
MD
LG