Достапни линкови

Експлозија пред клубот навивачи на ФК Панатинаикос


Изутрината пред седиштето на клубот навивачи на атинскиот фудбалски Панатинаикос експлодира бомба, при што е оштетена зградата и неколку автомобили паркирани во близина. Во експлозијата нема повредени, а оштетени се стаклата на локалните продавници и домови. Засега нема информации за причините и сторителот на нападот.
XS
SM
MD
LG