Достапни линкови

Пресечен меѓународен канал на недозволена трговија со хероинМинистерството за внатрешни работи во содејство со Царинската Управа пресече меѓународен канал на недозволена трговија со хероин од Турција преку Грција и Македонија со крајна дестинација западно европските земји. Запленети се 2,43 килограми високо квалитетен хероин, а од слобода се лишени две лица. Наркотичната дрога доколку би се продала на нарко-пазарот во Западна Европа би достигнала околу 300.000 евра. МВР денеска до Основно јавно обвинителство Велес ќе поднесе кривична пријава против Д.Ф. и А.С. поради сомнение дека сториле кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори”. Д.Ф. и А.С. ќе бидат предадени на надлежен Истражен Судија.
XS
SM
MD
LG