Достапни линкови

Израелски одговор на вчерашното ракетирање


Израелската војска соопшти дека извршила воздушен напад врз локација на југот на Либан како одговор на ракетите истрелани врз израелска територија. Во денешното соопштение се додава дека била бомбардирана терористичка позиција меѓу Бејрут и Сидон. Претходно четири ракети паднале во северниот дел на Израел, но притоа немало загинати и ранети.
XS
SM
MD
LG