Достапни линкови

Шефот на грузиската изборна комисија се повлече


Претседателот на Грузиската централчна изборна комисија Зураб Јаратишвили си поднесе оставка, два месеци пред одржувањето на претседателските избори во земјата. Портпаролот на Комисијата Ека Азарашвили изјави дека причините за оставката на шефот на организацијата ќе бидат обелоденети во текот на неделава. Претседателските кандидати имаат рок да се регистрираат до 7 септември.
XS
SM
MD
LG