Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и топло време


Summer and hot weather in Skopje
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Температура се движи од 32 до 39 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 37 степени.
XS
SM
MD
LG