Достапни линкови

Талибанците киднапирале 12 полицајци во Авганистан


илустрација
Талибанските милитанти киднапирале 12 полицајци во јужниот дел на Авганистан, јавуваат медиумите. Портпарол на полициските сили во провинцијата Забул вели дека инцидентот се случил во областа Шахјој. Милитантите им подметнале дрога во оброците на полицајците по што ги однеле дванаесетмината онесвестени на непозната локација. Талибанците не го коментираат инцидентот.
XS
SM
MD
LG