Достапни линкови

Сопругата на британскиот принц Вилијам на породување


војвотката од Кембриџ
Кејт, сопругата на британскиот принц Вилијам, позната како војвотката од Кембриџ, според извори на кралското семејство, била примена на породување во лондонската болница Сент Мери. Кејт и Вилијам во болницата дошле со автомобил. Новороденчето ќе биде трето во редот за кралскиот трон, по неговиот дедо принцот Чарлс и неговиот татко, принцот Вилијам. Британскиот монарх е шеф на британската држава и на 15 други земји, вклучувајќи ги Канада и Австралија.
XS
SM
MD
LG