Достапни линкови

15 милитанти убиени во операција на пакистанската армија


Пакистански официјални претставници соопштија дека 15 милитанти биле убиени за време на воената операција во проблематичните области во северозападниот дел на земјата,Кхарматунг и Кхубер. Во операцијата биле уништени две главни бази на милитантите .Пакистанските талибанци и други милитантни групи се присутни во овие области .
XS
SM
MD
LG