Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Денеска не очекува топло и сончево време со мала до умерена облачност, а за попладневните часови се најавува краткотраен локален дожд.
Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени Целзиусови, а дневната температура ќе се движи од 28 до 35 степени.
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.
XS
SM
MD
LG