Достапни линкови

Временска прогноза-нестабилно со пороен дожд


Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд, на места пообилен, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 15 до 27 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 24 степени.
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува седум.
XS
SM
MD
LG