Достапни линкови

Пакистан - во бомбашки напад 27 загинати луѓе.


Бомбаш самоубиец се разнесол среде стотина луѓе на погреб во северо – западен Пакистан.
При тоа загинале 27 луѓе, меѓу нив и Имран Кан Мохамед ново избран провинциски параментарец во Хибер Паштунква.
Тој беше независен кандидат. Засега никој не ја превзеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG