Достапни линкови

Талибанците во Авганистан со големи загуби


Локалните власти на источната авганистанска провинција Газни соопштија дека најмалку 25 талибански бунтовници биле убиени за време на синоќешните борби со авганистанските сили. Се наведува дека борбите почнале откако илјада бунтовници меѓу кои и пакистанци, нападнале неколку контролни пунктови во таа провинција.
XS
SM
MD
LG