Достапни линкови

Времето умерено облачно


Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен, повремено засилен југозападен ветер. Попладне на места со услови за краткотраен дожд. Температурата ќе се движи од 6 до 31 степен. Во Скопје слично време, со температура до 28 степени.
XS
SM
MD
LG