Достапни линкови

Кери во посета на Италија


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери пристигна во Италија на разговори за сириската граѓанска војна. Кери ќе се сретне со членови на новата италијанска влада, како и со претставници на Израел и Јордан. Кери во Рим пристигна од Москва каде разговараше за сирискиот конфликт со руските лидери.
XS
SM
MD
LG