Достапни линкови

Српските радикали против бриселскиот договор


Српската радикална партија денеска до Уставниот суд поднесе барање за утврдување на уставноста на бриселскиот договор. Потпретседателот на партијата Немања Шаровиќ изјави дека Уставниот суд е единствениот државен орган кој мора да реагира. Според него, партијата ќе продолжи да се бори против српската влада и сите други кои на кој било начин го поддржуваат прифаќањето на Бриселскиот договор.
XS
SM
MD
LG