Достапни линкови

Нетанјаху поддржува референдум за Палестина


Израелскит премиер Бенјамин Нетанјаху
Израелскитот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска без разлика каков мировен договор ќе се постигне со Палестина, тој треба да биде одобрен од народот на референдум. Тој го даде коментарот за време на разговорите со швајцарскиот министер за надворешни работи во Ерусалим.
Пред неколку дена и коалиционите партнери на Нетанјаху изразија поддршка за евентуалното спроведување на референдум. Преговорите меѓу Израел и Палестина се блокирани од 2010 година.
XS
SM
MD
LG