Достапни линкови

Пет сноубордери загинаа во лавина во Колорадо


Пет сноубордери го загубиле животот во Колорадо во според властите, најсмртоносната лавина од 1962 година. Локалната полиција соопшти дека имало најмалку еден преживеан во лавината која се случила на 70 километри одалеченост до Денвер. Се уште нема конкретни информации за жртвите и дали се пронајдени нивните тела.
XS
SM
MD
LG