Достапни линкови

Зголемена бројката на терористички инциденти во Русија


Бомбашки напад на полициско возило во Дагестан
Руското обвинителство соопшти дека бројката на терористичките инциденти се зголемила во минатата година. Најмногу терористички активности 565, биле забележани во Северен Кавказ. Бројките се базираат на извештајот на Федералниот Совет. Според него, 211 припадници на безбедносните сили загинале, а 405 биле повредени.
XS
SM
MD
LG