Достапни линкови

Црна Гора-Вујановиќ со 51,21 отсто од гласовите


Филип Вујановиќ
Кандидатот на владејачаката Демократска партија и актуелен претседател Филип Вујановиќ на изборите во Црна Гора освоил 51,21 отсто од гласовите, а неговиот против кандидат од опозицијата Миодраг Лекиќ 48,79, соопшти Државната изборна комисија. Тоа според комисијата, се привремените резултати врз основа на сите пребројани гласови.
XS
SM
MD
LG