Достапни линкови

Израел ракетиран од Појасот Газа


Израел затвори еден граничен влез во Појасот Газа, бидејќи од таа територија со која управува екстремистичкото движење Хамас, биле истрелани ракети на израелска територија. Полицијата соопшти дека станува збор за неколку ракети, но оти притоа никој не бил ранет. Во Израел се одржуваат комеморации за шестте милиони еврејски жртви за време на Втората светска војна.
XS
SM
MD
LG