Достапни линкови

Сирија-ракетен напад на универзитет, 12 жртви


Сириската национална телевизија јави дека кампусот на универзитетот во Дамаск бил нападнат со гранати, при што загинале 12 студенти, а повредени биле неколку лица. Според телевизијата минофрлачките гранати го погодиле оделот за архитектура . Сириската организација за човекови права го потврди нападот.
XS
SM
MD
LG