Достапни линкови

Во Словенија потпишан договор за нова владина коалиција


Аленка Братушек
Лидерите на партиите Позитивна Словенија, Социјалдемократите, Граѓанска листа и Демократската партија на пензионерите, синоќа потпишаа коалицискиот договор за нова влада која ќе го замени кабинетот на Јанез Јанша. Коалициската мандатарка Аленка Братушек изјави дека со овој договор е ставено крај на навредите и уцените во државата и дека сега следува период на соработка и договори за позитивни решенија за граѓаните на Словенија.
XS
SM
MD
LG