Достапни линкови

Уште еден маж се самозапали во Бугарија


Уште еден маж се самозапали во Бугарија во знак на протест против сиромаштијата и корупцијата во земјата. Властите соопштија дека 51 годишниот маж кој се самозапалил пред претседателската резиденција во Софија е во критична состојба.
Тројцата мажи кои се самозапалија во изминативе недели починаа од тешките телесни повреди.
XS
SM
MD
LG