Достапни линкови

Нови судири меѓу демонстрантите и полицијата во Египет


Транспарент на протестите во Порт Саид
Илјадници жители на египетскиот град Порт Саид излегоа на улиците на погребната церемонија на жртвите од синоќешните судирит со полицијата. Пет лица, меѓу кои и двајца полицајци загинаа во насилството меѓу безбедносните сили и демонстрантите. Притоа најмалку 420 лица беа повредени.
Нови судири имаше и денеска, при кои демонстрантите фрлале камења и молотови коктели кон полицајците.
XS
SM
MD
LG