Достапни линкови

Филе, Ховит и Бузек во посета на Скопје


Еврокомесарот за проширување на ЕУ Штефан Филе
Еврокомесарот за проширување на Европската унија Штефан Филе, известувачот за Македонија во Европскиот парламент Ричард Ховит и поранешниот претседател на Европарламентот Јиржи Бузек, утре ќе го посетат Скопје. Целта на нивната посета е да извршат притисок за да се стави крај на политичката криза.
Веста ја потврди потпаролот на Филе, Петер Стано, како и канцеларијата на Ховит.
XS
SM
MD
LG