Достапни линкови

Најавено формирање на најголемата авиокомпанија во светот


Медиумите јавуваат дека со спојувањето на авиокомпаниите “Американ Ерлајнс” и “Ју Ес Ервејс” ќе се создаде најголемиот авиопревозник во светот. Договорот меѓу двете фирми треба да се официјализира денеска по што треба да се добие одобрение од суд. Медиумите јавуваат дека новата компанија ќе функционира под името “Американ Ерлајнс”
XS
SM
MD
LG