Достапни линкови

Боинг доби дозвола да го тестира "Дримлајнер"


Американските воздухопловни власти и дозволија на компанијата Боинг да го тестира својот Дримлајнер 787, модел на патнички авион кој авиокомпаниите престанаа да го користат откако на две летала настана пожар при слетување. Тестовите ќе се извршат по спроведување на дополнителни безбедносни мерки, во воздушен простор над ненаселени места. Инжинерите на Боинг се надеваат на подетални податоци за време на тестирањето.
XS
SM
MD
LG