Достапни линкови

Времето облачно со сончеви периоди


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но околу пладне облачноста ќе се зголемува. Локално во северните делови не е исклучено да проврне слаб дожд. Утринската температура се движи од минус седум до минус три, а дневната од пет до 12 степени.
XS
SM
MD
LG