Достапни линкови

ОН со повик за смирување на ситуацијата во Прешево


Прешево
Обединетите нации повикаа на смирување на ситуацијата на југот на Србија каде локални албанци протестираа поради отстранување споменик на ОВПМБ во Прешево.
Мартин Несирски, портпарол на генералниот секретар на ОН, Бан Ки-мун, изјави дека ОН постојано ја нагласуваат потребата за меѓународно и регионално помирување на Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG