Достапни линкови

Иванов му честита на Обама


Илустрација
Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов упатил честитка до американскиот претседател Барак Обама по повод инаугурацијата за вториот мандат. Иванов изразува уверување дека Македонија останува стабилен и доверлив партнер и пријател на Соединетите Држави, во насока на севкупните заложби за мир и безбедност, слобода и демократски просперитет на сите народи во светот, како и во активностите насочени против тероризмот и сите други закани врз светскиот мир.
XS
SM
MD
LG