Достапни линкови

Убиени двајца бомбаши во Авганистан


Бомбаш самоубиец и неговиот соучесник загинале во инцидент со безбедносните сили, соопштија властите во авганистанската провинција Херат. Двајцата напаѓачи биле на мотор и се движеле во правец на објектите на локалните власти кога безбедносните сили пукале кон нив. Нема други загинати и повредени во инцидентот.
XS
SM
MD
LG