Достапни линкови

Марш на вистината на опозицијата од Сител до МРТВ


Протест на опозицијата пред Собранието
Опозицијата денеска ќе одржи „Марш на вистината“, под мотото „Отпор против режимските лаги“, кој ќе започне напладне пред платото спроти телевизијата Сител, па ќе продолжи покрај Владата, Собранието и ќе заврши пред зградата на МРТВ.
Според СДСМ, целта на маршот не за да извршат притисок врз медиумите, ниту да влијаат врз нивната уредувачка политика, туку да дадат отпор против газењето на слободата на медиумите и говорот.
XS
SM
MD
LG